Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
01-04-2016 00:00:00

“SÜRECİN SONUNA KADAR TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Geçtiğimiz günlerde şehrimizde vuku bulan ve vicdan sahibi herkesin büyük bir infialle karşıladığı iki hadisenin de yakından takipçisiyiz. Olayların faillerinin hak ettikleri cezaları alması için partimiz ve tüm teşkilatımız tüm Karamanlılar ve ülkemizdeki ehli namus vatandaşlar gibi adli sürecin sağlıklı işlemesi konusunda azami bir özen ve dikkat içindedir. Vuku bulan bu hadiselerde bizim yerimiz mağdurların ve onların ailelerinin yanıdır. Faillerin kimliği, aidiyeti, mesleği, yaşam tarzı ve düşüncesine bakmaksızın öncelikle karşısında durmamız gereken hususun biz suç ve suçlu olduğunu düşünüyor ve bu iki hadisede de bu iğrenç olaya sebebiyet verenleri kınıyor, lanetliyoruz. Suç suçtur, ahlaksızlık ahlaksızlıktır. Bunu kimin yaptığı önemli değildir. Suçlunun kimliği aidiyeti de önemli değildir. Suçlu suçlu, mağdur mağdurdur.
Sessizliğimizi kimsenin yaşananlara gözümüzü kapattığımız şeklinde yorumlama, değerlendirme hakkı yoktur. Yaşanan ve faaillerini nefretle kınadığımız iki hadiseyi de çok konuşmayı, her gün konuşmayı, her vesileyle konuşmayı ve gündemde tutmayı faillere karşı bir kamuoyu oluşturulması, işlenen bu suçlara kaşı toplumsal duruşun göstermesi açısından doğru bulanlar da haklıdır ve herkesin bu olayın takipçisi olma, bu olaylara tepki gösterme hakkı vardır. Ancak hadisenin bir de mağdurlar ve mağdur aileleri yönü vardır ki, hadisenin sürekli gündemde tutulması maalesef onların hem psikolojisinin daha da bozulmasına, daha da yıpranmalarına ve yıpratılmalarına sebep olmaktadır. Her iki failler vaka da adli makamlara intikal etmiştir. He iki vakada adli süreci gölgeleyecek bir durum söz konusu değildir. Kaldı ki, her iki vakada da adli süreç medyaya yansıyan haberlerle başlamamış, adli makamların bizzat harekete geçmesiyle başlamış, her iki vakada faillerin tutuklanıp işledikleri suçla ilgili soruşturmaların başlamasıyla medyanın gündemine gelmiştir. Yani herkesin nefretle kınadığı bu hadiselerde suçluların cezalandırılmasını sağlayacak adli süreç gazetelerde haber oldu diye başlamamış, bu süreç adli makamlar başlattığı için haber olmuştur.
Ne Karaman’da ne Ülkemizde kimsenin suç isnat edilen bu kişileri cezadan kaçırma gibi bir gayreti olmamasına rağmen, bu şekilde bir algının oluşturulmaya çalışılması, sanki adli süreç devam etmiyormuş gibi davranılarak kurumların ve kişilerin zan altında bırakılmaya çalışılması hem gerçek durumu yansıtmamaktadır, hem de zaten faillerin cezalandırılmasından çok mağdurları ve mağdur ailelerini psikolojik olarak cezalandıran bir hale dönüşmüştür. O nedenle zaten başlayan adli sürece herkesin saygı göstermesi, bu davayı dikkatle ve ısrarla takip ederken mağdurları ve mağdur ailelerini daha da üzmemek için yazarken, konuşurken özen ve hassasiyet göstermesi mağdurlar ve mağdur aileleri açısından elzemdir. Biz bu konuda hassasiyet ve özenimizi sürdürmeye devam edeceğiz.
Konuşarak, konuşur gibi yaparak mağdurların mağduriyetinin arttırılmasına hizmet etmeyeceğiz. Ancak süreci dikkatle takip edeceğiz, faillerin en ağır cezayı alması için yargıya destek olacağız. Bu hadiseler ülke gündeminden düşse, unutulsa bile biz Karamanlılar unutmayacağız, unutturmayacağız, bu iki vaka da medya gündemine girmeden yaptığımız gibi medya gündeminden çıktıktan sonra da her iki davada da sürecin sonuna kadar takipçisi olmayı sürdüreceğiz.
Kamuoyunun bilgisine saygıyla arz ederiz.

AK PARTİ KARAMAN İL BAŞKANI
NAZMİ ÜNLÜ

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.